SEVAL-AHMET ÇETİN Fen Lisesi

16 Derslikli Fen Lisesi Projesi

Çetin Group’un faaliyetlerini sürdürme esnasında gözettiği değerlerin ilk sırasında “insana değer” gelmektedir. Bizler başarının insanla birlikte mümkün ve anlamlı olduğuna inanırız. Bu bilinç ile Çetin Group olarak bizler daima çalışanlarımızı eğitip geliştirmeyi ve bu şekilde onları mutlu etmeyi amaçlamaktayız.

 

Günümüz dünyasında da artık bir ülkenin gelişmişliğini değerlendirirken yalnızca insanların maddi ihtiyaçlarının karşılanma derecesine bakılmamaktadır. Aynı zamanda ülkede yaşayanların eğitim derecelerine, bilgi düzeylerine, sosyal imkânlarının ne derece gelişmiş olduğuna, hatta umutlarının gerçekleştirilmesi ile ilgili onlara sunulan olanaklara da bakılmaktadır. Bir topluma kattığı kattığı değerin ilk fark edilmesi; M.Ö. 300 lü yıllarda yaşamış olan ve İslam dünyasında Eflatun olarak tanınan yunan düşünür Platon’a kadar dayanan bilgili ve eğitimli bireylerin önemi teknoloji çağını yaşadığımız bugünlerde daha da netleşmiştir.   

 

Hızla değişen ve küreselleşen dünyamızda, ülkelerin gelişmesi için gerekli olan faktörleri belirlemek ve bunların nasıl kullanılacağını ifade etmek konusunda çalışma yapan ekonomistler de aynı şekilde, ülkelerin kalkınmalarını sağlayacak en önemli etkenlerin başında nitelikli ve eğitimli insan faktörünün, diğer bir ifadeyle “beşeri sermayenin” geldiğini kabul etmektedirler. Beşeri sermaye ve kalkınma arasındaki ilişki netleştikçe, geçirdiği ağır savaş dönemlerinden sonra yokluklar içinde adeta küllerinden doğan ülkemizde de kaynaklarının önemli bir kısmı eğitim yatırımlarına aktarılarak sürekli artmaktadır. Ancak ülkemizde yaşanan hızlı nüfus artışı ve göçler, bu konuda yapılan harcamaları sürekli arttırmakta, bunun sonucu olarak bu yatırımlara kamu-özel sektör işbirliği şeklinde özel sektörden sağlanacak katkılarda son derece önemli hale gelmektedir.   

 

 

 

Tüm Çetin Group ailesi olarak, çocuklarımıza borcumuz olan daha yaşanır bir dünyanın, ancak eğitimli ve bilgili nesiller yetiştirmekle mümkün olacağına, çocuklarımıza umutlarını gerçekleştirebilmelerine olanak sağlayacak eğitim imkânları sunmanın hepimizin borcu olduğuna gönülden inanmaktayız. Bizlerde çocuklarımıza olan borcumuzu ödemek, imkânlarımız doğrultusunda onlara ve ülkemizin geleceğine bir miras bırakmak maksadı ile Çetin Group olarak; Milli Eğitim Bakanlığı’mızca Tekirdağ Çerkezköy’de oluşturulması planlanan eğitim kampüsünde yer alan 16 derslikli Fen Lisesi’nin yapımını üstlendik. Okulun yapımı konusundaki protokol 01.09.2015 tarihinde Tekirdağ Valiliği’miz ile imzalanmış ve bu sayede tüm çalışanlarımızın gönülden desteklediği bir sosyal sorumluluk projesini de başlatmış olduk. 17.12.2015 Tarihinde imzalanan yer teslim tutanağı akabinde zemin etüdü proje vb çalışmalar yapılmış ve 24.06.206 Tarihinde düzenlenen bir tören ile de Milli Eğitim Bakanlığı’mıza bağışlayacağımız okulun temeli atılmıştır. Halen yapımı devam eden okulda Ekim 2016 tarihi itibariyle kaba inşaatımız bitme aşamasına gelmiştir.

 

 

 

Çetin Group

Adnan Kahveci Mah. Yavuz Sultan Selim Bul. Perla Vista Residence
A Blok Kat:9 D:81 Beylikdüzü/İSTANBUL
444 87 99

LİSTEMİZE KAYDOLUN

Gönder